Zabodujte s veľkonočnou výzdobou

Aj keď do Veľkej Noci zostáva ešte nejaký ten čas, neoplatí sa nechávať si všetko na poslednú chvíľku. Platí to aj o veľkonočnej výzdobe. S Veľkou nocou je spojené teplejšie počasie, jarné farby a množstvo dekorácií. Napriek tomu, že v obchodoch sa to veľkonočnými dekoráciami len tak hemží, omnoho krajšie je vyrobiť si ozdôbky vlastnoručne. Ak patríte medzi tých, ktorý si radi vytvárajú vlastnú veľkonočnú výzdobu, tak máme pre vás menšiu zbierku inšpirácií. Pri jej prezeraní možno dostanete nápad, ako si nevšedne ozdobiť vašu domácnosť. Nezabudnite aj popri jarnom upratovaní na veľkonočnú výzdobu, zdobenie vajíčok a kraslíc či výrobu a prípravu iných veľkonočných a jarných dekorácií.

Chcete niečo jednoduchšie, s čím vám pomôžu vaše deti alebo si radšej vytvoríte niečo zložitejšie? Vyberte si z týchto farebných, zábavných a jednoduchých inšpirácií vhodných pre všetky vekové kategórie.

Ak chcete oživiť vaše vchodové dvere počas Veľkej noci alebo jarného obdobia, tak skvelou voľbou je využitie čerstvých alebo umelých kvetov. Môžete použiť dáždnik, malý košík, starý kvetináč alebo dokonca klobúk, v ktorom uchytíme kvety a rôzne ozdoby. Je len vás, akým spôsobom ozdoby spojíte a uchytíte. Pre veľkonočný vzhľad pridajte niekoľko plastových vajíčok v rôznych farbách. (Tip: Ak použijete čerstvé kvety, vytvorte jednoduchú vázu s vodou v plastovom uzatvárateľnom vrecku, ktorú uviažete gumičkou na stonke.)

VN-blog-01-2017

Prineste si aj do vašich domovov prvky a ozdoby predstavujúce dokonalú jar. Nasledujúce krásne stolové dekorácie sú veľmi univerzálne, takže si určite vyberiete. Vyzdobený stôl môže byť jeden zo spôsobov, ako priniesť kúzlo Veľkej noci aj do domu. Pokiaľ ide o výber farieb, tak pastelové sú ideálnou voľbou spolu s ďalšími žiarivými farbami. Spolu s vajíčkami, košíčkami alebo vyklíčeným žitom, hlavnými veľkonočnými symbolmi, vytvoria naozaj tú správnu pohodovú atmosféru. Nezabudnite tiež na kvetinovú výzdobu, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou jari. 

VN-blog-02-2017

Vajíčka sú neodmysliteľnou súčasťou veľkonočnej výzdoby. Existuje veľa spôsobov, ako ich nafarbiť, ozdobiť alebo použiť pre najrôznejšie dekorácie. Zakomponujte ich spolu s krásne zelenou trávou, ktorú vysejte 5 – 10 dní pred Veľkou nocou. Pripravte si jednoduché dekorácie, ktoré spestria vašu domácnosť.

VN-blog-03-2017