Osviežujúce letné drinky

Kto by si nechcel po náročnom pracovnom dni sadnúť na slnkom prehriatej terase, ponoriť sa do pestrej škály chutí a objavovať vône celého sveta zmiešané dohromady? S nasledujúcimi koktejlmi  je to veľmi jednoduché. Farebné, ľadové, osviežujúce – môžete si vybrať podľa Vašej chuti a nálady. Ochutnajte trendový Aperol Spritz, voňavý Hugo alebo osviežujúce Frappé. Pripravte si miešané alkoholické nápoje, ktoré rozžiaria Vaše leto.

miesane drinky

APEROL SPRITZ – obľúbený trend z Talianska

Aperol, šumivé víno, sóda, ľad a plátok pomaranča – tak vyzerá nápoj, ktorý si obľúbilo celé Taliansko a ktorý sa šíri sa aj do ďalších zemí. Namiešajte si ho jednoducho aj doma. Pohár na víno si naplňte do polovice ľadom, pridajte 2 cl sódy, 6 cl šumivého vína (napríklad Prosecca) a na záver do pohára nalejete krúživým pohybom 4 cl Aperolu. Tým sa všetky ingrediencie premiešajú a Váš Aperol Spritz získa tú správnu farbu.  Pohár ozdobte plátkom pomaranča a môžete vychutnávať. V každom pohári sa ukrýva letná pohoda a dlhé teplé večery. Má jemnú oranžovú farbu a delikátnu chuť a vôňu. Je horký a sladký zároveň, čo Vás v letných horúčavách skutočne osvieži.

 aperol spritz

HUGO – vynikajúca kombinácia chutí pre letné mesiace

Koktejl Hugo predstavuje neodolateľný drink prevoňaný lahodnou bazou a osviežujúcou mätou. Jeho príprava je veľmi jednoduchá, rovnako tak jednoduché je ho potom vypiť. Pripravte si pohár, do ktorého si dajte pár lístkov mäty, ktoré jemne rozdrvíme. Potom do pohárov dajte pár kociek ľadu, ktorý zalejete 20 cl sektu, 5 cl bazového sirupu, 15 cl sódy. Premiešate, pridáte koliesko limetky a mätu na ozdobu a môžete podávať. Tento nápoj je dôkazom, že bublinky sa nehodia nielen na silvestrovské a rodinné oslavy. Vychutnávať si ho môžete za všetkých okolností. Sekt v kombinácií s bazovým sirupom tvoria skvelé duo. Ľad a mäta len umocnia dojem letného koktejlu aj keď je vonku zamračené.

hugo
BETON BITTER - štýlový drink s nenapodobniteľnou sviežou chuťou


Legendárne spojenie Becherovky a toniku pozná pod ikonickým názvom Beton skoro každý. Tento koktejl napĺňa všetky atribúty skvelého drinku – osviežujúci s výnimočnou chuťou a jednoduchý na prípravu.  Jednou z netradičných obmien klasického koktejlu je Beton Bitter. Do pohára na víno naplneného po okraj kockami ľadu nalejete 4 cl Becherovky a doplníte 10 cl tonika. Premiešate a pridajte pár kvapiek aperitívu KV 14. Na záver ozdobíme plátkom citróna, pomaranča a limetky. Tento drink svojou univerzálnosťou a jednoduchosťou priam predurčený na horúce prázdninové večery s partiou priateľov. Užívajte si leto plnými dúškami!

beton bitter

JAMESON GINGER - kombinácia aromatického zázvoru a jedinečnej írskej whiskey

Tento letný koktejl je dokonalým spoločníkom pre slnečný deň. Jednoduchý whiskey drink, ktorý uhasí smäd a ktorého príprava už nemôže byť ľahšia. Nech už ide o párty alebo len o chuť relaxovať po práci, všetko, čo potrebujete je Jameson Ginger. Do pohára s ľadom nalejete 5 cl Jameson Irish whiskey, 10 cl zázvorovej limonády a premiešate. Okraj pohára ozdobíme plátkom citróna alebo limetky (na prípadné dochutenie). Zaborte sa do kresla a osviežte sa!

jameson ginger
FRAPÉ – mrazivé osvieženie s chuťou kávy


Lahodná ľadová káva, ktorú dotiahnete k dokonalosti krémovým írskym likérom, hriešnou šľahačkou a čokoládovými hoblinkami. Jeho príprava je veľmi jednoduchá. Do šejkru alebo fľašky nasypte 1-2 čajové lyžičky ochutenej instantnej kávy, pridajte 1-2 čajové lyžičky cukru, 12 cl studenej vody, 8 cl studeného mlieka a 4 cl Baileys. Pretrepte, nalejte do pohára s ľadom a ozdobte šľahačkou a hoblinkami čokolády. Osviežte sa týmto kávovým ľadovým nápojom s výnimočnou chuťou!

frappe